Newcastle podnikatelia oznámia plán pre komunitu vlastnených rytierov

Skupina podnikateľov v Newcastle predložila návrh, aby sa rytieri stali vlastníkmi komunity zvýšením najmenej 15 miliónov dolárov v ponuke akcií v klube NRL.

Plán bol zverejnený v sobotu pod hlavičkou „Naši rytieri jedna šanca“ s hlavnou ambíciou pre angažovaný klub nasledovať kroky NFL Green Bay Packers a byť vlastnený miestnymi fans.Todd Carney problémy ‘príď mi’ prosbu NRL kluby Prečítajte si viac

Rytieri sú v rukách NRL od roku 2014, keď sa bývalý športove stávky banícky magnát Nathan Tinkler vzdal svojho trojročného vlastníctva klubu.

NRL minulý mesiac oznámila, že odmietla všetkých ponuky na kúpu rytierov, ktorí v poslednom čase bojovali na ihrisku aj mimo neho, a po víťazstve v jednej hre zhromaždili lyžicu tejto sezóny.

Skupina siedmich miestnych podnikateľov požiadala fanúšikov, aby si zaregistrovali svoje záujem o návrh a ak po troch mesiacoch bude existovať dostatočná podpora Pozrite sa na predaj akcií v klube.

Budú na predaj za 500 USD za akciu a podiel akcií bude pre každú osobu alebo organizáciu obmedzený na štyri percentá.

Je to nádej, že nový Štruktúra vlastníctva by mala byť zavedená pre začiatok sezóny 2018.

Z minimálnych 15 miliónov USD, ktoré sú potrebné, je približne polovica z nich určená na riešenie „súčasných obchodných nedostatkov a reštrukturalizáciu operácií rytierov na prvé miesto tri roky prevádzky “.

Vyhlásenie o misii hovorí, že reštrukturalizácia by športove stávky Unibet dala klubu späť fanúšikom, ktorí by mali záujem na jeho úspechu.

„ Počas posledných niekoľkých rokov náš tím bol prepustený neistotou a zmenami vlastníctva.Zmenme to. Teraz je čas, aby sa postavil, “číta výňatok z webovej stránky ourknights.com.au.

Návrh rytierov prichádza len niekoľko mesiacov po spustení podobného plánu na záchranu Super Rugby franchise Western Force.

RugbyWA oznámil model vlastníctva fanúšika tým, že predal 5000 „certifikátov“ za každých 1000 USD, aby získal 5 miliónov dolárov a podporil finančne krehký klub.